Zalety kanałów RSS

Przyjemność z budowania strony internetowej szybko maleje, gdy zdasz sobie sprawę, że każdego dnia odwiedzasz tylko kilku odwiedzających i są to tylko ci, o których powiedziałeś o swojej witrynie. Naprawdę smutną wiadomością jest to, że niektórzy z tych osób również odpadają, a Ty zostajesz z jeszcze mniejszą liczbą odwiedzających. Utrzymanie odwiedzających przychodzących do Twojej witryny i uzyskanie większego ruchu zależy od tego, co wkładasz w promocję, tak samo jak często i jak interesujące są Twoje informacje dla czytelników. Powinieneś regularnie przesyłać nowe treści i trzymać się swojego motywu.

Kanały RSS to wspaniały sposób na informowanie ciekawostki czytelników przy jednoczesnym zwiększeniu ruchu. Dzięki kanałowi RSS Twoi czytelnicy nie muszą dodawać strony do zakładek i cały czas wracać, aby sprawdzić, czy przesłałeś nową treść. Będą mieli subskrypcję Twojego kanału, która zostanie wysłana do ich czytelnika, aby mogli czytać nagłówki i krótkie wzmianki o Twoich postach. Jeśli chcą przeczytać więcej, klikną link, aby odwiedzić Twoją witrynę.

Wszystko, co musisz zrobić, to podać kanał RSS i przycisk subskrypcji. Nic prostszego. Teraz, gdy Twoi czytelnicy zobaczą, że masz wyprzedaż, wprowadziłeś nowy produkt, wydarzenie, a nawet artykuł warty opublikowania, będą o tym wiedzieć, gdy tylko opublikujesz w czasie rzeczywistym.

Oczywiście samo dodanie kanału RSS nie będzie cudownym rozwiązaniem, ponieważ nadal będziesz musiał przekazać informacje dotyczące swojego kanału RSS. Istnieją różne sposoby ogłaszania nowego kanału, takie jak biuletyny, posty gości na blogach i przesyłanie kanału w katalogach RSS.

Główną zaletą jest to, że Twoi czytelnicy będą automatycznie wiedzieć, kiedy zaktualizowałeś swoją witrynę lub blog. Kolejną zaletą jest to, że gdy Twój kanał zostanie rozpoznany w sieci, zaczniesz uzyskiwać większy ruch, który będzie zainteresowany Twoim tematem.

Obecnie kilka firm korzysta z kanałów RSS do blogów, forów, artykułów, zniżek, wyprzedaży, harmonogramów, wydarzeń i nie tylko. Korzystanie z kanałów pomoże Twojej firmie lub organizacji na bieżąco informować czytelników o ważnych informacjach, niezależnie od tego, czy masz wyprzedaż, wydarzenie, czy podajesz wiadomości lokalne. Dzięki kanałowi RSS będziesz mieć narzędzie, którego potrzebujesz, aby dostarczać treści w czasie rzeczywistym zainteresowanym bez potrzeby wysyłania e-maili do każdego subskrybenta.